W jaki sposób strona produktowa zwiększy sprzedaż?

W jaki sposób strona produktowa zwiększy sprzedaż?
Otworzenie biznesu w sieci jest bardzo dobrym posunięciem. Internet jest niczym nieograniczoną przestrzenią, która stanowi źródło wiedzy, usług, produktów czy rozrywki. Wśród stron internetowych wyróżnić można witryny o charakterze landing page, tj. stron docelowych. Kierują do nich linki sponsorowane albo bannery. Strony produktowe tworzy się po to, by pomogły osiągnąć jeden sprecyzowany cel - sprzedaż. Są to zwykle proste witryny, które zawierają informacje o jednym produkcie lub usłudze. W przeciwieństwie do dużych serwisów sprzedażowych, gdzie mamy do czynienia z wieloma produktami, reklamami i informacjami o ofercie. Landing page może również prowadzić do zapisania w newsletterze bądź rejestracji użytkownika w serwisie.

Strony produktowe działają tak, aby skupić uwagę internauty produkcie i skłonić go do rozpoczęcia procesu zakupowego. Przejrzysta, czytelna i jedno-produktowa witryna pozwoli użytkownikowi dokładnie zapoznać się z produktem bez rozpraszania jego uwagi dodatkowymi opcjami czy reklamami. Co więcej strona produktowa może kontrolować ruch w taki sposób, aby do serwisu trafiały rzeczywiście osoby mogące być potencjalnymi klientami. Zaletą landing page jest także jej pozytywny wpływ na już stosowane strategie promocyjne, np. reklamy Google Ads, Facebook Ads, czy mailingi. Warto też pamiętać, że dodatkowa domena jest dobrym wsparciem dla pozycjonowania. Utrzymanie strony produktowej generuje znacznie niższe koszty niż tradycyjny serwis sprzedażowy, przez co obniża się też koszt pozyskania nowego klienta.

Aby strona produktowa spełniała wszystkie swoje założenia, powinna być dobrze wykonana. Dlatego też jeśli chcesz wesprzeć swój biznes dodatkową domeną, powinieneś skorzystać z pomocy ekspertów.
Znajdująca się w Rzeszowie agencja interaktywna Argonium kieruje swoją ofertę do klientów z całego kraju. Jedną z propozycji firmy jest tworzenie nowoczesnych stron produktowych. Jednak zanim taka witryna powstanie, trzeba dokładnie zaplanować kilka rzeczy.
Pierwszą jest określenie, wraz z klientem, celu, jaki ma osiągnąć landing page oraz jej grupy docelowej. Treści na stronę oraz jej przekaz muszą być dostosowane do grona odbiorców. Powstająca strona produktowa pozbawiona jest informacji, które mogą dezorientować użytkownika lub odciągać jego uwagę. Co więcej, specjaliści Argonium dbają o to, aby utrzymać spójność pomiędzy stroną produktową a pozostałymi kampaniami marketingowymi. Poprzez to działanie marka stanie się rozpoznawalna i pozytywnie kojarzona. Strony produktowe powstające w Argonium są skuteczne i estetyczne. Dzięki tego typu witrynie masz szansę dotrzeć do większej grupy odbiorców, przez co znacząco poprawi się sprzedaż Twoich produktów lub usług. Landing page są świetnym dopełnieniem dla rozbudowanych sklepów internetowych.

Nie każdy wie, ale stronę produktową można zastosować jako wizytówkę. Wizytówka jest uproszczoną wersją strony www. Zawiera przeważnie tylko informacje o firmie, dane kontaktowe oraz ofertę lub przykłady zrealizowanych projektów. Wizytówka internetowa to odpowiednik tradycyjnej, papierowej wizytówki. Dzięki niej nie ma konieczności drukowania wizytówek, przez co łatwiej dobrzeć do szerszego grona odbiorców. Tego typu witryna sprawdzi się np. w przypadku firm, które dopiero rozpoczynają działalność i nie mają jeszcze ani pełnej oferty, ani odpowiedniej strony internetowej. W ten sposób nowe przedsiębiorstwo będzie widoczne w sieci i będzie mogło stopniowo rozwijać biznes. Wizytówki są także proponowane tym firmom, które po prostu nie muszą inwestować w stronę www. Istnieją przedsiębiorstwa, które nie aktualizują zbyt często oferty i w ich przypadku w zupełności wystarczy podanie danych kontaktowych i kilku słów o asortymencie bądź usłudze. Warto także pamiętać o tym, że wizytówkę zawsze można rozbudować do rozmiaru strony produktowej.

Strony produktowe cieszą się dużą popularnością. Argonium proponuje swoim klientom skuteczne landing page, które cechuje czytelność i indywidualny charakter. Są to witryny responsywne, czyli można je wygodnie wyświetlać na ekranach urządzeń mobilnych. Jeśli chcesz uzupełnić swoją kampanię reklamową o ciekawą stronę produktową, skontaktuj się z Argonium!

POLECANE FIRMY

Jak efektywnie prowadzić sklep internetowy?

Jak efektywnie prowadzić sklep internetowy?

Dzięki postępowi technologii oraz rozwojowi usług IT, możliwość robienia zakupów bez wychodzenia z domu stały się codziennością. I trzeba przyznać, że to bardzo wygodna opcja. W domowym zaciszu i z kubkiem herbaty w dłoni możemy kup
Intranet - dlaczego warto w niego zainwestować?

Intranet - dlaczego warto w niego zainwestować?

Internet jest miejscem, które daje nieograniczone możliwości. Sieć jest dla wielu ludzi miejscem pracy. Co więcej, internet ułatwia funkcjonowanie tradycyjnych przedsiębiorstw. Bez względu na to, czy firma jest duża, czy też mała, potrz
W jaki sposób strona produktowa zwiększy sprzedaż?

W jaki sposób strona produktowa zwiększy sprzedaż?

Otworzenie biznesu w sieci jest bardzo dobrym posunięciem. Internet jest niczym nieograniczoną przestrzenią, która stanowi źródło wiedzy, usług, produktów czy rozrywki. Wśród stron internetowych wyróżnić możn
Pożyczka na zakup nieruchomości komercyjnej

Pożyczka na zakup nieruchomości komercyjnej

Duża część kredytów i pożyczek hipotecznych to środki przekazywane osobom prywatnym na zakup mieszkania, co nie znaczy jednak, że na rynku nie istnieją usługi skierowane do przedsiębiorców. Wiele banków i funduszy pożyczk